کفپوش سه بعدی

کفپوش سه بعدی با زیبایی های فوق العاده

کفپوش سه بعدی ظاهری زیبا و جذاب دارد و امروزه نظر علاقمندان زیادی را به خود جذب کرده است. کفپوش سه بعدی نوع جدیدی از کفپوش اپوکسی با تنوع زیاد رنگ های صنعتی می باشد. اجرای آن آسان تر و بی دردسر تر از کفپوش های دیگر به شمار می آید و مهمترین مزیت این کفپوش استفاده از طرح های  دلخواه  بدون محدودیت و ازهمه مهمتر دارای مقاومت خش پذیری بالایی است.

 کفپوش سه بعدی یکپارچه و بدون هیچ گونه درز است. و قابلیت اجرا بر روی سطوح  مختلف را دارند و همچنین  شفاف و براق هستند. و در برابر آب ، روغن و سایر مایعات مقاوم می باشند  و طرحها و رنگها متنوعی دارند.


مزایا کفپوش های سه بعدی شامل موارد زیر می شود:

مقاومت بالای کفپوش سه بعدی

انواع کفپوش های رزینی بکار رفته در ساخت کفپوش های سه بعدی عملا غیرقابل نفوذ بوده و با توجه به نوع به کار رفته مقاومت بالایی در برابر اسیدها، کلر، سفید کننده ها و شوینده های روزانه دارند. به همین دلیل همانطور که برای کف خانه ها مناسب هستند، برای صنایع نیز مناسب می باشند. اگر با توجه به محل نصبشان و نوع کاربری آن درست انتخاب شده و به درستی نیز نصب گردند، حداقل 15 سال بدون تغییر رنگ سالم باقی می مانند.

نگهداری آسان کفپوش سه بعدی

این کفپوش ها فاقد هر گونه درز، شکاف و منفذ هستند. در نتیجه در برابر هر گونه کثیفی، گرد و خاک، آب و مواد شیمیایی ایمن هستند.

بهداشت کفپوش های سه بعدی

کفپوش های سه بعدی بسیار بهداشتی بوده و امکان رشد باکتری ها و پاتوژن ها در آنها وجود ندارد. همچنین این کفپوش ها فاقد بوی بد و گازهای مضر بوده و برای سلامتی انسان ضرر ندارند.

مقاومت در برابر آتش سوزی

با توجه به اینکه کفپوش اپوکسی در برابر حرارت مقاوم است، در صورت آتش سوزی های احتمالی، پایدار خواهد بود.

معایب کفپوش های سه بعدی شامل موارد زیر می شود:

هزینه اجرایی زیاد کفپوش سه بعدی

هزینه مصالح کفپوش های سه بعدی نسبتا بالاست. از طرفی با توجه به اینکه افراد متخصص در زمینه اجرای آن ا ندک هستند، هزینه های اجرایی نیز بالا می رود.

سرد بودن کفپوش سه بعدی

این کفپوش ها مانند تایل ها و بتن، سرد هستند. بنابراین باید در انتخاب محل مورد نظر برای نصب این کفپوش ها، دقت داشت.

ایجاد گاز سمی حین اجرا کفپوش سه بعدی

پس از ترکیب سخت کننده، در اثر واکنش شیمیایی صورت گرفته، گاز سمی تولید می شود. در نتیجه حین عملیات اجرایی حتما از ماسک استفاده گردد در غیر این صورت مشکل تنفسی برای مجری به همراه خواهد داشت.

نیاز به تعویض کفپوش در صورت ایجاد خرابی

درصورتیکه بخشی از سطح کفپوش اپوکسی یا کفپوش پلی اورتان در اثر برخورد جسم سخت و تیز خراب شود به طوریکه به طرح چاپی زیر آن نیز آسیب برساند کف پوش سه بعدی قابل ترمیم نخواهد بود و باید تعویض گردد.

کفپوش سه بعدی در چند سال اخیر توجه بسیار زیادی را به خود جلب کرده اند. و یکی از بهترین محصولات برای استفاده در کف منازل ، آسانسور و یا فروشکاه و غیره می باشد. و اجرای آن بسیار حساس بوده و درصورت اجرای نادرست مشکلات فراوانی را ایجاد میکنند.

کفپوش سه بعدی منزل

کاربرد این کفپوش در کف منازل میتواند جذابیت های ویژه ای را به محیط منزل القا کند. با توجه به محیط مورد نظر جهت اجرا ، میتواند متغیر باشد. و با امکان چاپ سه بعدی بر روی استیکر ها و رزینهای اپوکسی شفاف با مقاونت خش پذیری بالا تحقق پیدا کرده است.این کفپوش بر خلاف کفپوش های چوب، سرامیک، پارکت دارای روح بوده و محیط منزل را جذاب و متفاوت میکنند. کفپوش های اپوکسی منازل قابلیت چاپ تصاویر پرسپکتیو یا تصاویر با زاویه را دارا می باشند که حس سه بعدی بودن را به محیط میدهند. این کفپوش را بر اساس طرح مورد نظر مشتری طراحی ، اصلاح و پرسپکتیوی جذاب تولید میگردد. این تصاویر سه بعدی را با استفاده از تجهیزات بسیار پیشرفته چاپ نموده و بر ردی سطح قرار میدهند. بعد از پوشش کف، بر ردی آنها لاک الکل و پوشش اپوکسی اعمال میگردد.

کفپوش سه بعدی منزل

کفپوش سه بعدی آسانسور

 کفپوش سه بعدی از انعطاف بسیار بالا در اجرا برخوردار است که با کمی خلاقیت می توان آنرا در کف اسانسورها اجرا کرد. شرکتهای برون از کشور با استفاده از این کفپوش معمولا حس هیجان به آسانسور داده اند ولی در ایران با در نظر گرفتن موقعیت معمولا از طرح های طبیعی مانند ماهی یا طبیعت را در کف آسانسور اجرا می نمایند.

کفپوش سه بعدی آسانسور

استفاده از طرح های پرسپکتیو عمودی که به کف آسانسور بعدی بدهد در کفپوشهای سه بعدی رایج تر است و علاوه بر زیبایی می توان با انتخاب طرح ترسناک هم بنظر برسد. به طور مثال استفاده از طرح چاه یا گودال  توانایی ایجاد آدرنالین در افراد را دارد.

اجرا و نصب کفپوش سه بعدی

این کفپوش میتواند فضای بصری محیط را به راحتی تغییر داده و محیطی دلنشین را ایجاد نمایند. کفپوش های سه بعدی به صورت معمول بر روی کلیه سطوح قابلیت اجرا دارند. این کفپوش بعد از اصلاح سطح و ایجاد زبری مناسب جهت چسبیدن مناسب پرایمر بر روی سطح اعمال میشوند. زبری سطح میتواند توسط دستگاه ساب بر روی سطح حاصل گردد. این زبری جهت از بین رفتن مواد چرب یا کوچک مولکول از روی سطح و با شدن محفظه های مویینه ایجاد میگردد.

مرحله بعد، اعمال پرایمر جهت ایجاد چسبندگی مناسب بتن با اپوکسی رویی می باشد. پرایمر رقیق بعد از اعمال توسط غلطک بر روی سطح اعمال میگردد که سبب خیس شدن کانل سطح و نفوذ پرلیمر در سوراخهایی مویینه بتن میگردد. بعد از خشک شدن نسبی پرایمر، استیکر مورد نظر مشتری که با استفاده از دستگاه های سه بعدی چاپ بر روی سطح چاپ شده است، روی سطح زمین چسبانده میگردد. در مرحله بعد، بر روی استیکر ضخامتی بین ۱ تا ۲ میلیمتر رزین خالص و بدون افزودنی پوشیده میگردد. این لایه دارای مقاومت سایشی بسیار بالا بوده و شفافیت زیادی را به سطح میدهد. انتخاب طرح میتواند توسط مشتری صورت گرفته و بعد از خارج نمودن طرح های پرسپکتیو مربوط، بر روی استیکر مخصوص چاپ میگردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.